Jak dobrze wybrać materac Hiding?

Poniższy tekst możemy podzielić na dwie sekcje. Pierwsza jest skróconym opisem materacy marki Hilding, z podziałem m. in. na twardość. Druga natomiast to zbiór najważniejszych rad, którymi Powinniście się Państwo kierować przy wyborze materaca. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Materac Salsa Hilding – właściwości

HILDING SALSA – materac termoelastyczny, piankowy

Średni (piankowy) – materace o średniej twardości (H2) zaleca się osobom o wadze do 80 kg.

poniżej 80 kg 7/10 skala twardości – średni
powyżej 80 kg 6/10 średni

Salsa posiada 7 zróżnicowanych stref twardości, Model Salsa Hilding to materac zaprojektowany tak, aby maksymalnie odciążyć i odprężyć nasz układ mięśniowy.

Jest idealny dla osób, które chcą skorzystać z zalet pianki termoplastycznej, ale jednocześnie nie lubią bardzo miękkich materaców Model zapewnia stabilniejsze podparcie, a jednocześnie relaks i odprężenie dzięki piance Visco.

Materac Hilding Pasodoble – właściwości

HILDING PASODOBLE – materac kieszeniowy, sprężynowy

Twardy

poniżej 80 kg 10/10 skala twardości – twardy
powyżej 80 kg 8/10 twardy

Materac kieszeniowy Pasodoble to najtwardszy model z kolekcji Hilding. Dla bardzo ciężkich osób lub tych preferujących mocno utwardzone podłoże do spania. Materac posiada odpowiedni atest medyczny. zaletą są dwie twardości – materac dwustronny. Powierzchnię utwardzono materiałami:
włókno kokosowe – klasyczny materiał utwardzający. Zwiększono jego wytrzymałość poprzez lateksowanie. Dzięki temu są one odporne na wilgoć i jednocześnie bardziej elastyczne
włókno z agawy Sizal – to naturalny sposób na usztywnienie konstrukcji. Jest wytrzymałe i odporne, podobnie jak kokos.

Bazę materaca stanowią sprężyny kieszonkowe o siedmiu rodzajach napięcia.

Materac Hilding Fandango – właściwości

HILDING FANDANGO – materac kieszeniowy, sprężynowy

Materac twardy – (H3)

poniżej 80 kg 5/10 skala twardości – średni
powyżej 80 kg 7/10 średni

Zalecany osobom o wadze powyżej 80 kg. Dla osób o wadze około 80 będzie się wydawał średnio-twardy. Materac jest hypoalergiczny, co docenią alergicy. Został zarejestrowany jako wyrób medyczny i posiada odpowiedni atest. Wchodzi w skład prozdrowotnej kolekcji materacy Hilding. Dodatkowo, model ma dwie strony o innej twardości:
strona twardsza – tutaj umieszczono wkład z włókna kokosowego . Kokos pokryto cieniutką warstwą lateksu, dzięki której jest on odporny na wilgoć. Dodatkowo lateks podwyższa sprężystość i elastyczność. To rozwiązanie wyeliminowuje pojawiający się w materacach kokosowych problem pleśnienia i zawilgocenia;
strona bardziej miękka – usztywniona warstwą filcu to delikatniejsze podparcie.

Materac Hilding Zorba – właściwości

HILDING ZORBA – materac kieszeniowy, sprężynowy

Średni – materace o średniej twardości (H2) zaleca się osobom o wadze do 80 kg.

poniżej 80 kg 5/10 skala twardości – średni
powyżej 80 kg 3/10 miękki
Zorba jest klasycznym modelem kieszonkowym z właściwościami antyalergicznymi.
Zastosowanie połączenia przewiewnej pianki oraz lateksu o wyjątkowo naturalnym składzie sprawia, że powstał materac o doskonałej czystość, a przy tym w bardzo korzystnej cenie.
Materac Hilding Zorba zbudowany na bazie 7-strefowej sprężyny kieszeniowej – sprężyny, która zagwarantuje Tobie doskonałe wsparcie i dopasowanie do anatomicznej budowy ciała. Przez cały czas gdy odpoczywasz, Twoje ciało jest w wygodnej pozycji.
Klasyczna, średnia twardość wpisuje się w preferencje większości z nas.

Materac Hilding Step – właściwości

HILDING STEP – materac kieszeniowy, sprężynowy

poniżej 80 kg 7/10 średni

powyżej 80 kg 5/10 średni

Średni – materace o średniej twardości (H2) zaleca się osobom o wadze do 80 kg

Antyalergiczny, posiada 7stref twardości. Materac jest odwracalny.

Podstawy model materaca Hilding z kieszonkowym wkładem. To świetne połączenie materiałów doskonałej jakości oraz najkorzystniejszej ceny.

Materac Hilding Rumba – właściwości

HILDING RUMBA – materac termoelastyczny, piankowy

Miękki – materace miękkie (H1) zaleca się osobom o wadze poniżej 60 kg

twardość w zażności od pokrowca:

Elips poniżej 80 kg 5/10, powyżej 80 kg 4/10 średni

Medicott Velur poniżej 80 kg 4/10 średni, powyżej 80 kg 3/10 miękki

Piankowy, elastyczny – profilowanie umożliwiające wentylowanie.

Materac medyczny posiadający właściwości zdrowotne potwierdzone testami i badaniami medycznymi

Materac, który otula, zapewnij sobie nieopisaną wygodę!

Na co zwrócić uwagę kupując materac Hilding?

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu, poświęcając go odpoczynkowi, ponieważ sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważną rolę pełni dobrze dobrany materac, przez to też nie wiedzą, jakimi kryteriami kierować się przy jego wyborze.   Zasadniczo klienci najczęściej decydują się na produkty ze względu na ich cenę i wygląd, choć niewiele on mówi o jego właściwościach.

Przez wiele lat pokutowała opinia, że najlepsze materace są twarde jak deska. Tymczasem dobry materac powinien być sprężysty, dostosowujący się do kształtów ciała, czyli ani za twardy, ani za miękki. Ma sprawić, że leżysz wygodnie, nie zapadasz się, ale też nic cię nie uwiera.

Jak to sprawdzić ? – na dobrym materacu kręgosłup osoby leżącej na boku powinien być prosty, natomiast przy leżeniu na wznak powierzchnia materaca powinna oddawać kształt kręgosłupa.
Materac warto dobierać do ciężaru ciała – im mniej ważymy, tym powinien być bardziej miękki – twardość materaca to jeden z ważniejszych czynników wpływających na komfort snu.

Jak dobrze dobrać twardość materaca Hilding?

Dobór twardości materaca zależy od indywidualnych upodobań, pozycji w jakiej się śpi oraz wagi i wzrostu użytkownika. Na początku zaleca się zapoznanie ze standardowym oznaczeniem sugerującym średnie obciążenie od H1 do H4. Kolejno H1 to materac miękki, zaleca się dla wagi poniżej 60 kg osobą z dolegliwościami w okolicy pleców i bioder, ważne jest jednak zachowanie pionowej linii  kręgosłupa. H2 nazywany średnio miękkim  proponuje się osobą w przedziale od 50 do 80 kg. Ten sam materac dla osób o różnej wadze może mieć inne właściwości z powodu nacisku na daną powierzchnię, dlatego H3 doradza się tym, którym wygodę zapewnia średnio twarde łóżko. Na materac ma wpływ również to z jakich komponentów jest wykonany, nie zmienia to jednak faktu, że twardości H2 i H3 to najbardziej popularne i najchętniej wybierane przez klientów. Materac twardy H4 to już jednak prawdziwe wyzwanie, i większość osób nie jest do niego przekonana, sugerowana waga użytkownika to powyżej 100 kg. Dobierając materac nie zapomnij o pozycji w jakiej układasz się do snu, ma to bowiem duże znaczenie na rozkład ciężaru ciała na materacu. I tak dla osób preferujących sen na plecach polecane są materace twardsze, natomiast osobom spędzającym większość nocy na boku bardziej miękkie. Jeśli natomiast w ciągu nocy nie masz jednej określonej pozycji, a raczej często ją zmieniasz dobrym rozwiązaniem będzie model z wypełnieniem z pianki termoelastycznej, ponieważ posiada ona właściwości dzięki, którym dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną istotną kwestię. Mianowicie, czy na materacu śpi 1 czy 2 osoby? Powinnyśmy pamiętać, że jeden szeroki materac będzie bardziej miękki, niż dwa wąskie o tej samej konstrukcji. Ponadto trwałość jednego szerokiego materaca będzie mniejsza niż dwóch pojedynczych. Kupując jeden szeroki materac musimy też pamiętać, że dokuczliwą wadą np. materaca “bonnellowego” jest oddziaływanie ruchów jednej osoby śpiącej na drugą. Szczególnie osoby cięższej na lżejszą. Proponowane przez nas sposoby wyeliminowania tego efektu to:
        – dwa osobne materace do jednego szerokiego łóżka,
        – zakup jednego szerokiego materaca lateksowego, kieszonkowego
Jeżeli mamy problem związany z tym, że jest duża różnica wagowa pomiędzy nami a naszym partnerem to dobrą opcją są materace z pianką która ma pamięć kształtu, co pozwala na niejako dostosowanie się z czasem do osoby, która leży na tym materacu.

Materac Hilding – sprężynowy czy piankowy?

Na rynku możemy znaleźć różne typy materacy, ze względu na materiał i technologię w jakiej są wykonane.  Ogólnie rzecz ujmując wyróżniamy dwa główne typy materaców: piankowe i sprężynowe. Główną zaletą materacy sprężynowych jest dostosowanie się do każdego ruchu ciała, dlatego to idealne rozwiązanie dla par. Sprężyny – które pracują niezależnie od siebie, umożliwiają swobodne obracanie się na łóżku, tak, że osoba obok niczego nie poczuje, a dzięki kilku strefom twardości materac pracuje razem z ciałem i zapewnia odpowiednie podparcie. Natomiast materac piankowy nie posiada pojedynczych punktów podparcia, a ciężar ciała rozkłada się równomiernie na całej płaszczyźnie – dla wielu osób takie rozwiązanie jest wygodniejsze. Takie materace są polecane wszystkim cierpiącym na bóle stawów i kręgosłupa.

Co jeszcze…?

Specjaliści mówią, że materac w 70 proc. przesądza o komforcie snu. Ale ważna jest również poduszka. – Osobom z problemami kręgosłupa na odcinku szyjnym pomoże poduszka ortopedyczna. Dzięki specjalnemu jej wyprofilowaniu kręgi szyjne utrzymane będą w neutralnej pozycji, kręgosłup zachowa naturalną krzywiznę.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *